1985 : SERDAR PLASTİK, kuruldu. Kartal - İstanbul da bulunan fabrikada yarı otomatik makinelerle şişirme, polietilen ambalajlar üretmeye başladı.

1992 : En yeni teknolojiye sahip bilgisayar kontrollü, tam otomatik makinelerle çok katlı ( Coex ) şişe üretimine başladı.

1995 : Bir şişirme ambalaja uygulanabilicek bütün testlerin ( Top Load, ESCR, Elektronik Kalınlık Ölçümü, düşme v.s. ) yapılabildiği kalite kontrol laboratuarı kuruldu. Otomatik makinelerle şişe etiketlemeye başlandı.

1996 : Kalite sistemini TS EN ISO 9002 belgesi ile sertifikalandırdı. Buna ek olarak tüm üretim hattını tam otomatik, bilgisayarlı makinelere çevirdi. Bütün şişeler otomatik üretilmeye ve % 100 delik testinden geçmeye başladı.

1997 : Türkiye`nin en büyük madeni yağ üreticilerinin ambalajlarını üretmeye ve bunun yanı sıra Coex ürünlerde ihracata başladı.

1998 : İstanbul Tuzla Kimya Sanayicileri Organize Sanayi bölgesindeki 6500 metrekare kapalı alana sahip kendi fabrika binasına taşındı.Bu bina ve binanın alt yapısı tamamen bir "plastik şişirme" fabrikası için özel inşa edildi. Polietilen ve Coex şişelere ek olarak polipropilen şişe üretimine de başladı. Madeni yağ müşterilerinin yanı sıra deterjan pazarının lider firmaları için de üretim yapmaya başladı.

2003 : Serdar Plastik TS EN ISO 9001: 2000 versiyonuna geçti.

2005 : Coex şişe ve diğer polietilen şişe üretim kapasitesini % 40 artırdı.Bunun yanı sıra madeni yağ ambalajları için 3 katlı dekorasyon özellikli Coex şişeler üretmeye başladı.

2008 : Madeni yağ müşterilerinin yanı sıra marketin lider deterjan üreticilerini de müşteri portföyüne ekledi.

2009 : Makine parkını genişletti.

2010 : Susurluk fabrikasını açarak 6 katlı Ketçap ambalajı üretimine başladı.

2011 : Türkiye'nin önde gelen bir deterjan üreticisi ile in-house ambalaj üretimine başlandı.

2012 : Satış ekibimizi kuvvetlendirerek yurt içinde ve yurt dışında ki fuarlara katılarak müşteri portföyümüzü genişlettik.

2013 : Yaklaşık 3 yıl boyunca yapılan AR-GE çalışmaları sonucunda önemli bir ihracat müşterisini müşteri portföyümüze ekledik.

2014 : Kalıphane yatırımı yapıldı, kendi kalıplarımızın yanı sıra makine ve teknik parçalar da yapılmaya başlandı. ISO 22000 belgesi alındı. Enerji verimliliği ve enerji geri kazanımı üzerine çalışmalar başlatıldı. 

2015 : Kırıkhan ve Denizli'de 2 Adet daha Inhouse tesisi kurularak faaliyete geçti. Ayrıca kardeş firmamız SERPACK yeni tesisinde faaliyete geçirilerek IML ve enjeksiyon ürün işlerine ağırlık verildi.

2016 : Hem iç piyasa hem de yurtdışı gıda sektöründe faaliyet gösteren yeni müşteriler portföyümüze eklendi. Özellikle 2015 yılında çıkarttığımız patentli kovamız sayesinde gıda sektöründe satışlarımıza ivme kattık. 

2017: 3 yılda bir düzenlenen Interpack fuarına katılım sağladık. İhracatlarımızı kendi içerisinde %100 arttırdık. 

2018: Tuyap ın yanında, Africa Food Manufacturing(Mısır), Rosupack(Rusya) ve Growtech(Türkiye) fuarlarına katıldık. Gıda sektörü için patentli yeni bir ürün üzerinde çalışmalara başladık. 

2019: Yurt içi satışlarımızın yanında ihracat satışlarımızı da arttırdık. Özellikle gıda sektörüne ağırlık vererek patentli çok katmanlı pastörizasyon' a uygun ambalajlarımızı piyasaya çıkarttık. Ayrıca her sene katıldığımız Avrasya ambalaj fuarının yanında, Gulf Food Manufacturing ve Growtech gibi sektörel fuarlara da katılım sağladık.